OLDstars

Telefon: +420606865237
E-mail: info@oldstars.cz
Web: www.oldstars.cz

HarOLD je klubový sklepní prostor v pražských Vršovicích, založený v roce 2008. V jeho prostorách působí především Herecké studio OLDstars, které umělecká skupina taktéž provozuje. Herecké studio umožňuje mladým zájemcům z řad široké veřejnosti rozvíjet a udržovat svůj zájem o divadelní umění pod dohledem zkušených lektorů - absolventů uměleckých škol. V rámci jednotlivých souborů členové Hereckého studia vytváří inscenace, na něž jako výstup navazují veřejná představení.

Kromě dalších speciálních akcí slouží HarOLD také jako zkušebna pro soubory bez stálé scény a jiné skupiny nebo kapely.

H2O - umělecký sklepní prostor funguje na pražském Žižkově od ledna 2014. Je především místem pro prezentaci mladého a profesionálního umění nejen lokálnímu publiku. Studenti DAMU, středních a vysokých škol tu pod značkou OLDstars v rámci repertoárového provozu prezentují inscenace textů české i světové dramatiky.

H2O ovšem také slouží jako otevřená kulturní scéna pro nejrůznější kulturní projekty, koncerty, výstavy, apod. Premiéru tu měl projekt studentů HAMU ŽIŽKOVSKÝ FANTOM, pravidelně zde vystupuje herečka a šansoniérka Markéta Burešová.

Krom toho H2O mnohokrát využily filmové štáby pro kostýmové zkoušky, focení interních materiálů, ke schůzkám, agentury zde pořádají castingy, apod.

V současné době jsou osou činnosti umělecké skupiny OLDstars profilové divadelní projekty, kterých se za poslední tři roky uskutečnilo celkem sedm. Patřil mezi ně například benefiční open-air festival HAMLET NA HELFENBURKU v jižních Čechách nebo dokudrama PŘELÍČENÍ, interpretující soudní procesy s vězni a dozorci v nacistických koncentračních táborech.