Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy
VZDĚLÁNÍ

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy
Navigovat Navigovat Facebook

Městská část: PRAHA 6
Thákurova 3, Prague


Web: www.ktf.cuni.cz

Vítejte na oficiální stránce Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Vaše dotazy, připomínky nebo aktuality nás zajímají, směřujte je však, prosím, do vnitřní pošty. Ze stránky budou pro její přehlednost průběžně mazány.
________________________________________
Historie Katolické teologické fakulty sahá až do doby založení pražské univerzity roku 1348. Teologická fakulta byla totiž spolu s fakultou artistickou (filosofickou), právnickou a lékařskou jednou ze čtyř původních zakládajících fakult. V současnosti je Univerzita Karlova jednou z nejvýznamnějších vzdělávacích a vědeckých institucí v České republice a je uznávaná i ve světě.

Dnešní Katolická teologická fakulta sídlí v kampusu vysokých škol v pražských Dejvicích. Najdete zde menzy a koleje, nedaleko se nachází Národní technická knihovna, výhodou je také snadná dostupnost centra Prahy (5 min. metrem). V budově KTF UK se nachází i Knihovna KTF UK a Arcibiskupský seminář.

KTF UK poskytuje vzdělání vycházející z evropské křesťanské tradice, nezapomíná však ani na otázky a požadavky současné společnosti. Kromě katolické teologie se zde přednášejí dějiny křesťanského umění a dějiny evropské kultury zajišťované uznávaným Ústavem dějin křesťanského umění.